Farmasi aktif karbon içerikli pek çok ürün ile hizmet vermekte olan bir firma olmasının yanı sıra hem doğal hem de oldukça etkili olan bu ürünü pek çok farklı form halinde kullanıcılarına sunmaktadır.

Aktif karbon, aktif kömür olarak da isimlendirilmektedir ve bilindiği üzere özellikle toksinleri, uygulandığı alandan uzaklaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu özelliği göz önünde bulundurularak aktif karbon yani aktif kömür içerikli pek çok ürün farmasi bünyesinde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Toksin uzaklaştırıcı yapısının yanı sıra, temizleyici, arındırıcı, yenileyici özellikleri de bulunmaktadır ve bu nedenle doğal içerikli farmasi ürünleri arasında, aktif karbon içerikli ürünler sıklıkla tercih edilenler arasında yer almaktadır.

İNDİRİM KUPONU

Farmasi Aktif Karbon Seti Ürünlerinde %40 İndirim Kuponu İçin Formu Doldurun, Şifreniz Cebinize Gelsin!

Farmasi Aktif Karbon Diş Macunu

Özellikle sigara içen ya da sürekli olarak kafein içerikli gıda ve içecekler tüketen kişilerin zaman içerisinde diş minelerinde aşınma meydana gelmektedir ve bu durumun sonucunda dişlerde, geri döndürülmesi zor sararmalar meydana gelmektedir.

Farmasi aktif karbon ürünleri kategorisinde yer almakta olan farmasi aktif karbon içerikli diş macunu, diğer diş macunlarından çok daha farklı olan tasarımı ve rengi ile kullanıma sunulmasının yanı sıra, içeriği ile de kullanıcıların dikkatini çekmektedir.

Yüksek miktarda aktif karbon içeren diş macunun düzenli kullanımı sayesinde diş minesinde yer etmiş olan toksinlerin ve kafein artıklarının temizlendiği ve sigara izlerinin silindiği bilinmektedir. Buna bağlı olarak uzun süre kalıcı ve kolaylıkla geri kazanılabilen beyazlık elde edilmektedir.

Farmasi Aktif Karbon Sabun

Farmasi aktif karbon ürünleri arasında yer alan ve gerek el temizliği gerekse cilt temizliği konusunda oldukça dikkat çeken ürünlerden bir tanesi olan aktif karbon içerikli katı sabun, farmasi aktif karbon içerikli ürünler kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Katı sabun formunda kullanıma sunulmuş olan materyalin içerisinde yer alan aktif karbon bileşenleri sayesinde, el için kullanıldığında, gün içerisinde ya da kullanımdan önce el üzerinde birikmiş olan zararlı maddelerin tamamını uzaklaştırma özelliği olduğu bilinmektedir.

Bunun yanı sıra ürün yüz temizliği için de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle gözenekleri açma etkisi olduğundan dolayı cilt temizliğinde tercih edilmektedir.

Farmasi Aktif Karbon Soyulabilen Siyah Yüz Maskesi

Farmasi aktif karbon ürünleri arasında yer alan ve pek çok farklı formda kullanıma sunulmakta olan yüz maskeleri, yine en çok tercih edilen bakım ürünleri arasında listenin ilk sıralarında yer almaktadır.

Aktif karbonun temizleyici özelliği sayesinde, özellikle soyulabilen maske formu kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu maskenin yapısı, uygulandığı cilt üzerinde yer alan tıkalı gözeneklere nüfuz etmek ve burada bulunan kirlere ve yağlara yapışarak temizlemek üzerine oluşturulmuştur.

Uygulandığı yüzeyden, kuruduktan sonra soyularak rahatlıkla çıkarılabilen maskenin özellikle gözenekleri açmak konusunda işlevi oldukça fazladır.

Farmasi Aktif Karbon Yüz Yıkama Jeli

Farklı bir temizleme ürünü çeşidi olarak görülebilen yüz yıkama jelleri genellikle günlük kullanıma uygun olarak tasarlanan materyaller olarak bilinmektedirler ve jel doku sayesinde cildin yüzeysel kirini ve birikimlerini temizlemektedirler.

Ancak farmasi bünyesinde üretilen ve içeriğinde aktif karbon bulunan yüz yıkama jeli, kozmetik yüz yıkama jellerine oranla çok daha derinlemesine bir temizlik sağlamaktadır ve yine günlük kullanıma uygun olarak kullanılabilmektedir.

Aktif karbon içerikli ürünler arasında en çok tercih edilen günlük bakım ürünlerinden bir tanesi olarak gösterilen farmasi aktif karbon yüz yıkama jeli, özellikle köpürebilen jel yapısı sayesinde cilt üzerinde biriken kirleri temizlemesinin yanı sıra, gözeneklerin iç kısmında birikmiş olan yağı ve ölü dokuları da temizlemektedir.

Farmasi Aktif Karbon Tonik

Cilt bakımının sonrasında cildi ferahlatmak ve temiz tutmak amacı ile kullanılan ve genellikle bakım sonrası ürünlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan tonikler, farklı içerikleri ile farmasi bünyesinde de kullanıma sunulmuş ürünlerdir.

Farmasi aktif karbon ürünleri içerisinde yer alan ve genellikle bakım sonrası ürünler arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi olarak bilinen aktif karbon içerikli tonik, cildi ferahlatma etkisinin yanı sıra, cilt üzerinde herhangi bir şekilde birikim olmasını önlemektedir.

Tonik öncesinde herhangi bir şekilde kimyasal içerikli kozmetik bir temizleyici yardımı ile cilt temizliği yapılmışsa, aktif karbon özleri içeren farmasi tonik, cilt üzerinde kalan kalıntıların yok olmasını ve cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Bilindiği üzere, aktif karbon temizleme ve uzaklaştırma etkisinin yanı sıra yenileme etkisi göstermektedir. Bu nedenle farmasi aktif karbon ürünleri kategorisinde yer alan ürün çeşitlerinin tamamı özellikle ilgi görmektedir.

Gerek cilt gerek dişler gün içerisinde pek çok farklı etkene maruz kalmaktadır ve farmasi içerisinde yer alan aktif karbon içerikli ürünler, hemen hemen her türlü çeşitleri ile vücut üzerinde oluşan bu birikimleri uzaklaştırmak ve temizlemek için hizmet vermektedir.

Uzaklaştırma ve temizleme etkilerinin yanı sıra, yenileme etkisinin de olması, ölü derinin uzaklaştırılması durumunun ardından hücrelerin yenilenmesi demek olduğundan dolayı da bu ürünler sıklıkla kullanılmaktadır.