Farmasi aloe vera ürünleri arasında bulunan çeşitler genellikle cilt temizliği üzerine olmakla birlikte, bitkisel ürünler içerisinde her zaman en çok tercih edilen ürünler aloe vera içerikli ürünler olmaktadır.

Genel olarak aloe vera bitkisi pek çok yönden uygulandığı bölgelerde oldukça faydalı olmaktadır. Bitkinin içeriğinde bulunan kendine has jel yapı, genel olarak yenileyici, canlandırıcı, nemlendirici ve temizleyici etkiler göstermektedir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında özellikle bitkisel tabanlı ürünler söz konusu olduğunda en çok tercih edilen materyal olarak aloe vera bitkisi karşımıza çıkmaktadır. Kolaylıkla bakım ürününe dönüşebilen bir yapısı olması sayesinde de sıklıkla pek çok kozmetik ürünün içeriğinde tercih edilen bir materyal olarak bilinmektedir ancak tamamen aloe vera bitkisinden üretilmiş olan bakım ürünleri, kimyasal içerikli kozmetik ürünlere göre çok daha etkili olmaktadır.

İNDİRİM KUPONU

Farmasi Aloe Vera Ürünlerinde %40 İndirim Kuponu İçin Formu Doldurun, Şifreniz Cebinize Gelsin!

Farmasi Aloe Vera Peeling

Farmasi aloe vera ürünleri içerisinde yer alan ve tanecikli yapısı sayesinde cilt üzerinde yer alan ölü derilerin sağlıklı bir biçimde uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır.

Peeling ürünler genellikle kuru ciltlerin üzerinde yer eden ölü derilerin ve biriken kirin uzaklaştırılması amacı ile tercih edilen bakım ürünleri olmakla birlikte, yağlı ciltlerin üzerinde biriken yağı ve kiri de uzaklaştırmak amacı ile tercih edilmektedirler.

Aloe vera özlü peeling hem yağlı hem karma hem de kuru ciltler için bakım rutini içerisinde kullanıma uygun olan bir ürün olarak bilinmekle birlikte, içerisinde yoğun olarak aloe vera bulunmasından dolayı gözeneklerin açılmasına ve cildin nefes almasına yardımcı olmaktadır.

Cildin ferahlamasını ve yenilenmesini sağlamasının yanı sıra, uygulama sonrasında yumuşaklık ve nemlenmişlik hissi yaratmaktadır.

Farmasi Aloe Vera Jel

Farmasi ürünleri içerisinde yer alan jel ve balsamlar pek çok farklı içerik ile kullanıcıların beğenisine sunulmasının yanı sıra, özellikle kuru, kabuklanan ve nemlenmekte zorluk yaşayan bir cilde sahip olanlar için, farmasi aloe vera ürünleri kategorisinde yer alan aloe vera özlü jel önerilmektedir.

Aloe vera jel genel olarak uygulama bölgesini koruyucu bir katman şeklinde sarmaktadır ve nemlenmesini, akabinde ise kuru deri görünümünün giderilmesini sağlamaktadır. Özellikle dirsek ya da diz gibi nemlendirmesi zor olan alanlar için tercih edilen bir ürün olmakla birlikte, kuru ciltler için yüz ya da eller üzerinde de kullanıma oldukça uygundur.

Yüz üzerine uygulama yapılması durumunda yüzün, öncesinde temizlenmiş olması jeli çok daha iyi çekmesini sağlayacağı için maksimum yarar sağlayacaktır. Aloe vera, bitkinin etkisinden kaynaklı olarak hücre yenilenmesini destekleyici bir yapıya sahip olduğundan dolayı, temizlenmiş cilt üzerinde kolaylıkla emilmektedir ve uygulama sonrasında yağlı bir his bırakmadığından dolayı yağlı ciltler için de kullanıma uygundur.

Farmasi Aloe Vera Maske

Farmasi aloe vera ürünleri arasında yer alan ve en etkili nemlendirme özelliğine sahip olan ürünlerden bir tanesi olarak kabul edilen aloe vera içerikli yüz maskesi, her cilt tipine kolaylıkla uygulanmaktadır.

Özellikle kuru ya da kurumaya meyilli ve kolay nemlenmeyen ciltler için tavsiye edilen bir bakım ürünü olmasının yanı sıra, yağlı ciltler için de yüksek temizleyici özellik göstermektedir ve düzenli kullanımda akne ve sivilce oluşumunu en aza indirmekte hatta engellemektedir.

Bilindiği üzere aloe vera bitkisi, yüksek nemlendirici özelliğinin yanı sıra temizleme, yumuşatma ve parlatma gibi etkilere de sahiptir ve hücre yenilenmesini desteklemesi nedeni ile yaşlanma belirtilerini geciktirmektedir. Bu nedenle farmasi aloe vera ürünleri kategorisinde yer alan hemen her çeşit ürün kullanıcılar tarafından severek kullanılmaktadır.

Farmasi Aloe Vera Krem

Özellikle günlük kullanıma uygun olan ürünler arasında yer alan farmasi aloe vera özlü krem, gece ya da gündüz uygulamaya uygun olmakla birlikte, uygulama öncesinde temizlenmiş olan ciltlere uygulanması durumunda maksimum fayda sağlamaktadır.

Yağlı ciltler için kullanıldığında, öncesinde temizleme işlemi uygulanmış olan cilde uygulanması tavsiye edilmekle birlikte, yağlı bir görünüm bırakmadığından dolayı tercih edilmektedir. Her ne kadar mat bir görünüm bıraksa da nemlendirme ve temizleme konusunda oldukça etkin olmakla birlikte, cildi yumuşatma özelliği de bulunmaktadır.

Farmasi aloe vera ürünleri kategorisinde en çok tercih edilen ürün olarak bilinmesinin yanı sıra, kuru ciltlere uygulanması durumunda da oldukça yüksek bir nemlendirme özelliği göstermektedir. Temizlendikten sonra hafifçe nemli bırakılan kuru cilde masaj yapılarak uygulanması halinde cilt üzerindeki suyun da emilmesini sağladığından dolayı yüksek bir nemlendirme etkisi gösterir.

Farmasi Aloe Vera Losyon

Özellikle duş sonrasında nemli kalan cilt üzerinde kalmış suyun da nemlendirme etkisi vermesi kullanıcılar tarafından istenen bir durum ise ve cildin ciddi nemlenme sorunu varsa, bu gibi durumlarda farmasi aloe vera ürünleri içerisinde yer alan aloe vera özlü losyon önerilmektedir.

Cilde verdiği ciddi yumuşaklığın yanı sıra uygulama sonrasında yağlı bir görünüm bırakmaması da tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Nemli cilt üzerine uygulandığında, cilt üzerindeki suyun da emilmesini sağlayarak nem doygunluğu oranını ciddi anlamda yükseltmekte ve cildin yumuşacık olmasını sağlamaktadır.